Jak progresować?

Wpływ na progresowanie w bieganiu ma wiele czynników. Pokażemy ci co możesz zmienić, aby stać się lepszym.

1.Po pierwsze – dobra motywacja!

Każdy z nas po pewnym czasie czuje wypalenie. Odpowiednie nastawienie zdecydowanie poprawi twoje osiągi. Uwierz w siebie, zaplanuj cele i rusz po ich realizację! Nie bój się porażek – przecież to one nas budują. Mistrzem zostaje się przez to, że nigdy nie poddałeś się po odniesieniu porażki. Wszystko jest przed Tobą! – Polecamy filmiki motywacyjne lub muzykę. Podejmij ryzyko!

RUNNING MOTIVATION (40 min) - The Most Powerful Motivational Videos for  Success, Running & Workouts - YouTube

2.Dostosuj odpowiednio dietę.

Jedzenie ma ogromny wpływ na twoje samopoczucie i dyspozycję. Zadbaj o pełnowartościowe posiłki. Nie jedz szybko, postaraj się wybierać odpowiednie produkty i ogranicz jedzenie „byle czego”. Sprawdź co warto zjeść przed a co po treningu. Jedz dużo warzyw i owoców. Nie podjadaj między posiłkami i zrezygnuj z żywności wysokoprzetworzonej. Nawadniaj organizm. Pij ok. 1,5 l wody dziennie.

6 Food That Will Slow You Down For Your Running

3.Konsultuj się z innymi biegaczami.

Sięgaj rad od bardziej doświadczonych biegaczy. Pytaj wśród znajomych lub na forum. Pamiętaj też, że to co zadziałało u nich niekoniecznie musi zadziałać u Ciebie! Selekcjonuj porady według własnych upodobań – nie próbuj wprowadzać w życie wszystkich na raz.

Aging Runners | A Decade-by-Decade Guide to Running Strong

4.Zasięgnij porady trenera.

Zasięgnij jednorazowej porady od trenera lub zacznij z nim współpracę. Dzięki temu znajdziesz osobę, która będzie pchała cię do dalszej pracy. Trener uporządkuje treningi specjalnie pod Ciebie, zacznie analizować twoje treningi i przestaniesz tracić czas na szukanie rozwiązania braku dalszego progresu.

Could Hiring A Running Coach Take Your Performance To The Next Level? -  Sundried – Sundried Activewear

5.Wprowadzaj nowości do treningów.

Nasz organizm mimo dużego wysiłku potrafi przystosować się do ciągłych, takich samych treningów. Może to powodować zastopowanie naszego progresu. Postaraj się wprowadzać nowości do swoich treningów. Biegasz tylko na świeżym powietrzu? – Spróbuj bieżni. Po długich wybieganiach – na końcówce przyspiesz tempo. Skipy A,B,C podczas biegu również mogą rozruszać twoje ciało i doprowadzą do progesu. Przestań zanudzać swój organizm.

Running in the summer: is morning, afternoon or night best? | EVO Fitness

6.Ćwiczenia ogólnorozwojowe.

Twoje ciało potrzebuje rozwoju, aby mogło poczynić progres. Zacznij od treningów całego ciała, a z czasem skup się na odpowiednich mięśniach. Na początku wystarczy 20-30 minut po 2-3 razy w tygodniu. Szczególnie zadbaj o mięśnie nóg, brzuch, pośladki, grzbiet i ręce!

Trening – 12 sygnałów, że przesadzasz!

7. Regeneracja jest bardzo ważna.

Nasz organizm aby odpowiednio się rozwijał potrzebuję regeneracji, jeżeli czujesz przemęczenie to zrób sobie dzień przerwy – czasami to wystarcza aby wrócić z podwójną siłą.

10 przykazań właściwej regeneracji - Czas na bieganie

Napisz komentarz